Přeskočit navigaci

Hlavní navigace:

Kontakty

Obecní úřad Lodhéřov
Lodhéřov 168
378 26 Lodhéřov
Tel.:384 385 126
Fax:384 385 390
Email:lodherov@lodherov.cz

Vyhledávání firem

FIRMY V NAŠÍ OBCI

Systém pro zpětný odběr

Ekolamp.cz

Mapová aplikace

Mapová aplikace

Naučná stezka

Naučná stezka Čertův kámen

„S nudou už je navždy ámen je tu stezka Čertův kámen“


Naučná stezka Čertův kámen

To je motto nově vybudované naučné stezky vedoucí jednak z obce Lodhéřov a jednak z obce kostelní Radouň, aby se návštěvníci mohli sejít na společném nejvyšším vrchu – Čertově kameni. Stezka vede malebnou jihočeskou přírodou a je doplněna o stanoviště, kde se účastníci mohou seznámit s místním ekosystémem. Vede převážně lesními a polními cestami. Terén je členitý, vhodný pro pěší turistiku všech věkových kategorií. Návštěvníci mohou pozorovat různé druhy rostlin či živočichů a naskytne se jim několik výhledů do krajiny. Stezka je doplněna informačními tabulemi a herně-sportovními prvky. Je vedena po stávající turistické značce zelené barvy.

Věříme, že návštěvníkům přinese mnoho příjemných zážitků i nové informace o této lokalitě.

Naučná stezka Čertův kámen vznikla v roce 2015 a spojuje vesnice Lodhéřov a Kostelní Radouň. Trasa je dlouhá cca 4,5 km a prochází územím tzv. Klenovského masivu. Nejvyšší vrchol Čertův kámen se tyčí do nadmořské výšky 659 m n. m. a je jedním z vrcholů Božejovské pahorkatiny. Slavnostní otevření stezky proběhlo 11. června 2016.

Naučná stezka Čertův kámen vznikla ve spolupráci obcí Lodhéřov a Kostelní Radouň a za podpory Nadace ČEZ, spolku Radouň-Rüeggisberg a TJ HC Velká Radouň.

Naučná stezka - omalovánky


Fotogalerie z otevření »

Více informací najdete na stránkách věnovaných naučné stezce »