Přeskočit navigaci


JSDH

JSDH Lodhéřov

V neděli 16. srpna 2015 byly novým i stávajícím členům jednotky dobrovolných hasičů předány starostkou obce a místostarostou obce trička a kšiltovky s logem a dále pracovní a zásahové obleky.


JSDH má v současné době 16 členů a je zařazena v JPO V. Velitelem jednotky byl jmenován Jan Salaba ml. Jeho zástupcem byl zvolen Michal Juriga, který je i velitelem družstva. Druhým velitelem družstva je Miroslav Šlinc. Ostatními členy jednotky jsou: Bušta Pavel, Hronza Petr, Hronza Radek, Chadim Karel, Kovář Zdeněk, Kundrát Jan, Laštovka David, Matoušek Rostislav, Matoušek Václav, Pavouk Josef ml., Plachý Petr, Šlinc Michal, Veselý Martin.

Členové jednotky se podíleli na organizaci a zajištění setkání malotřídních škol u koupaliště v Lodhéřově 23.6.2015. Také zajišťovali bezpečnostní dohled na trati z Pluhova Žďáru přes Studnice do Velkého Ratmírova při pořádání závodu Radouňská rallye. V horním úseku Obce Lodhéřov prováděli čištění kanalizace. V červenci uspořádali brigádu na úklid hasičské zbrojnice a zúčastnili se brigády na vyčištění místního potoka v úseku od návesního rybníka až k Vaníčkům, kde je již potok veden v uzavřených kostkách. Členové se také začali připravovat na účast v hasičských soutěžích. Obec jim v červenci zajistila materiální vybavení, pro každého pracovní stejnokroje (pracovní kalhoty, bundu, tričko s logem a kšiltovky) a 3 zásahové obleky.